Priežiūros taisyklės
KORPUSINIŲ BALDŲ PRIEŽIŪROS IR NAUDOJIMO INSTRUKCIJA
1. Bendrosios baldų naudojimo taisyklės
• Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo 5 iki 35°C, santykinis oro drėgnumas: 45 ÷ 55%). Pasistenkite, kad baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų, nes dalis baldų gamyboje naudojamų medžiagų reaguoja į aukštos temperatūros poveikį ir drėgmę. Tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui.
• Siekiant išvengti greito dažyto paviršiaus senėjimo, medinių elementų deformacijos, baldus reikia saugoti nuo intensyvaus šviesos, drėgmės, temperatūros poveikio. Baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali „išpūsti” ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
• Rekomenduojame baldų nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.
• Fasadų padengtų natūralaus medžio lukštu spalva ir tekstūra kiekvienai virtuvei ar atskiram baldų paviršiui suteikia unikalumo. Medžiui yra būdinga tai, kad skirtingo apšvietimo sąlygomis skiriasi tekstūra ir spalva, todėl toks reiškinys laikomas visiškai normaliu. Tai tik patvirtina aukštą medžiagų kokybę ir negali būti pagrindu pateikti pretenziją. Kaip ir kitos natūralios medžiagos, medieną veikia pernelyg drėgnas ar sausas oras ir yra jautrūs tiesioginiams saulės spinduliams. Dėl šių spindulių poveikio gali pasikeisti spalvos sodrumas (truputį patamsėti fasadų apdirbimui naudojamas lakas arba fasadas gali pašviesėti).
• Reikia atsiminti, kad baldų fasadas atlieka dekoratyvinę funkciją, todėl gaminio išorė vertinama vizualiai, esant normalioms sąlygoms, ne mažesniam nei 100 cm atstumui ir 90° kampu į apžiūrimą gaminio paviršių, maksimali apžiūros trukmė 30 sekundžių. Jeigu apžiūros metu fasado paviršiuje nepastebimi defektai, tai toks fasadas laikomas tinkamu eksploatacijai.
• Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies, šylančių, karštų paviršių. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila, funkciškumas.
• Ypač saugokite dažytus MDF (vidutinio tankio medienos plaušų plokštė) ir kitus baldų paviršius nuo mechaninio poveikio, nes netgi nestiprus smūgis daiktu ant dažyto paviršiaus gali palikti įdužimus.
• Iš laminuotos MDP (medžio drožlių plokštė) pagaminti stalviršiai yra darbinis paviršius virtuvėje. Medžiaga, iš kurių jie gaminami, yra specialiai skirta trumpalaikiam kontaktui su drėgme. Tačiau stalviršių sujungimų vietos drėgmei yra neatsparios. Kategoriškai draudžiama pažeisti apsauginį hidroizoliacinį sluoksnį ant stalviršių sujungimų ir stalviršių sujungimų su plautuve ir virykle vietose. Pažeidus hidroizoliacinį sluoksnį, sujungimo vietą reikia apdoroti hermetiku silikono pagrindu.
• Perstumdami baldus į kitą vietą, netraukite juos, o perkelkite. Perstatant baldus reikia iš jų viską išimti.
• Nesistokite ant baldų ir nesisupkite, nes galite sugadinti konstrukciją. Baldų negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu. Neatidarinėkite kelių durelių arba stalčių vienu metu.
• Baldų lentynų ir stalčių negalima apkrauti sunkiais daiktais, ant durų draudžiama tvirtinti ar kabinti papildomus krūvius. Rikiuodami sunkesnius daiktus svorį paskirstykite tolygiai. Daiktus lentynose dėliokite tokiu principu: sunkiausius – arčiau kraštų (atramų), lengvesnius – centre. Aukštuose balduose (sekcijose, indaujose) stenkitės sunkiausius daiktus sudėlioti apatinėse lentynose ar spintelėse, o viršuje išdėliokite lengvesnius – taip baldai bus stabilesni.
Maksimalūs apkrovimai:
– lentynų tvirtinamų prie sienos su dekoratyviniais lentynų laikikliais, maksimalus apkrovimas 40 kg į kvadratinį metrą;
– “ tandembox “ sistemos stalčius leistina dėti ne daugiau nei 30 kg bendro daiktų svorio, arba kaip nurodyta gamintojo;
– į pakabinamą spintelę leistina dėti iki 30 kg;
– ant virtuvinio stalo leistina dėti iki 100 kg;
• Jei baldų durelės ar stalčiai varstosi netinkamai, pirmiausiai patikrinkite, ar baldas stovi taisyklingai – lygiagrečiai grindims. Jei ne, pakoreguokite baldo padėtį.
• Siekiant išvengti spintų durų vyrių ir stalčių deformacijos, baldų duris ir stalčius patartina laikyti uždarytus;
• Jeigu baldams suveržti panaudotos sąvaržos, varžtai arba sraigtai ir jiems atsilaisvinus atsiranda plyšiai, jungiamąsias detales reikia kartkartėmis vėl suveržti.
Svarbu ! Pačiam vartotojui perrinkinėti ir perstatinėti baldus, pagamintus pagal individualų užsakymą yra nepatartina nes jie skirti stovėti būtent toje numatytoje, o ne kitoje vietoje.
2. Baldų priežiūros taisyklės
• Nenaudoti smailių įrankių ir šiurkščių kempinių paviršiaus valymui, nes taip galima pakenkti apdailintam paviršiui: sugadinti dažus ir laminatą. Baldų fasadus reikia valyti medienos pluošto struktūros kryptimi. Lukšto fasadus draudžiama plauti dideliu vandens kiekiu, nes medžio paviršiuje gali atsirasti pūslės ir paviršius gali atsilupti nuo pagrindinės dalies. Tokius paviršius galima valyti neutralaus skysto muilo tirpale sudrėkintu ir gerai nusausintu audiniu. Nuvalius paviršių drėgnu skudurėliu, reikia iš karto jį sausai nuvalyti. Per sujungimo siūles į fasado vidų patekusi perteklinė drėgmė gali sudaryti mikro įtrūkimus. Norint to išvengti fasadą reikia nusausinti. Negalima leisti riebalų ir kitoms labai nešvarioms dėmėms nudžiūti ant fasado paviršiaus, nes šiose vietose ant medžio ar medžio lukšto gali susidaryti nepašalinamos dėmės.
• Nestatyti ant stalviršio įkaitusios keptuvės, karšto puodo, lygintuvo ar kitų aukštos temperatūros daiktų be termoizoliacinės tarpinės. Naudokite karštų indų padėkliukus.
• Dėl trumpalaikio stalviršio paviršiaus kontakto su verdančio vandens purslais ar karštu maistu pats stalviršis nenukentės, tačiau kontakto vietose gali susidaryti dėmės. Vietas, ant kurių pateko karštas maistas, reikia nedelsiant nuvalyti silpname šarminiame skystyje (skystas muilas ir pan.) sudrėkintu skudurėliu.
• Gaminant maistą, nepamirškite įjungti gartraukį, kad garai nesikondensuotų ant baldų arba lubų, kuriems garai gali padaryti didelę žalą. Taip pat patariama gartraukį įjungti maksimaliu pajėgumu keletui minučių prieš pradedant gaminti, kad susidarytų oro apykaita patalpoje.
• Užpylus acetono ar kitų chemikalų, nedelsiant nuvalyti sausu medžiagos gabalėliu.
• Nedėkite kavos virimo aparato ir virdulio po pakabinamomis spintelėmis, nes vandes garai ir aukšta temperatūra gali sugadinti baldus.
• Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą. Naudokite staltieses, servetėles ir įvairius uždangalus ar užtiesalus. Periodiškai keiskite priedų ir aksesuarų vietą ant baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje.
• Atsiradusias dėmes ar skysčius reikia valyti nedelsiant. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje.
3. Baldų garantija netaikoma šiais atvejais
• Jei baldai surinkti savarankiškai ir nekvalifikuotai.
• Jei baldai naudojami ne pagal paskirtį ir nesilaikant instrukcijos reikalavimų, nepaisant rekomendacijų.
• Baldai buvo papildyti ne jiems skirtomis detalėmis.
• Baldai buvo pažeisti juos netinkamai naudojant.
• Baldai buvo remontuojami pirkėjo arba trečių asmenų.
• Pats vartotojas perrinkinėjo ir perstatinėjo baldus, pagamintus pagal individualų užsakymą.
• Jei netinkamai naudojami stumdymo ir uždarymo/atidarymo mechanizmai.
• Jei į stumdymo ir uždarymo/atidarymo mechanizmus pateko pašalinis daiktas.
• Jei viršyta maksimali leistina mechanizmams ir gaminiams nustatyta apkrova, dėl ko deformavosi mechanizmas ar gaminio fasadas ir/arba korpusas.
• Gamintojas savo sąskaita netvarko fasadų, detalių ir mechanizmų su matomais mechaniniais pažeidimais, atsiradusiais po baldų perdavimo-priėmimo akto pasirašymo.
• Jei nesilaikoma šioje vartotojo ir baldų priežiūros instrukcijoje pateiktų reikalavimų ir rekomendacijų.
Perspėjimas ! Korpusinius baldus naudokite tik pagal paskirtį. Pasirūpinkite, kad vaikai nelaipiotų ir nekabėtų ant stalčių, durelių ir lentynų, jei baldai virstų ar kristų, galima smarkiai susižeisti.
Gamintojas neatsako už įsigytą prekę jei pažeidimai sukelti dėl atsainaus, nerūpestingo elgesio ir nesilaikantis gaminio priežiūros taisyklių, jeigu defektas sukeltas dėl nenugalimų jėgų, nelaimingo atsitikimo, sąmoningai arba neatsargaus vartotojo arba trečių asmenų veiksmais.