Priežiūros taisyklės

KORPUSINIŲ BALDŲ PRIEŽIŪROS IR NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

1. Bendrosios baldų naudojimo taisyklės

•        Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo 5 iki 35°C, santykinis oro drėgnumas: 45 ÷ 60%). Pasistenkite, kad baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų, nes dalis baldų gamyboje naudojamų medžiagų reaguoja į aukštos temperatūros poveikį ir drėgmę.  Tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui.

•        Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu . Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali “išpūsti” ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio  jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.

•      Rekomenduojame baldų nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.

•        Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.

•       Perstumdami baldus į kitą vietą, netraukite juos, o perkelkite. Perstatant baldus reikia iš jų viską išimti.

•       Nesistokite ant baldų ir nesisupkite, nes galite sugadinti konstrukciją. Baldų negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu. Neatidarinėkite kelių durelių arba stalčių vienu metu.

•        Baldų lentynų ir stalčių negalima apkrauti sunkiais daiktais, ant durų draudžiama tvirtinti ar kabinti papildomus krūvius. Rikiuodami sunkesnius daiktus svorį paskirstykite tolygiai. Daiktus lentynose dėliokite tokiu principu: sunkiausius – arčiau kraštų (atramų), lengvesnius – centre. Aukštuose balduose (sekcijose, indaujose) stenkitės sunkiausius daiktus sudėlioti apatinėse lentynose ar spintelėse, o viršuje išdėliokite lengvesnius – taip baldai bus stabilesni.

Maksimalūs apkrovimai:

– lentynų tvirtinamų prie sienos su dekoratyviniais lentynų laikikliais, maksimalus apkrovimas 60 kg  į kvadratinį metrą;

 “ metabox “ sistemos stalčius leistina dėti ne daugiau nei 20 kg bendro daiktų svorio;

“ tandembox “ sistemos stalčius leistina dėti ne daugiau nei 30 kg bendro daiktų svorio, arba kaip nurodyta gamintojo;

– į pakabinamą spintelę leistina dėti iki 50kg;

– ant virtuvinio stalo leistina dėti iki100kg;

– virtuvės ir baro kėdės 120kg.

      •       Jei baldų durelės ar stalčiai varstosi netinkamai, pirmiausiai patikrinkite, ar baldas stovi taisyklingai – lygiagrečiai grindims. Jei ne, pakoreguokite baldo padėtį.

•       Siekiant išvengti spintų durų vyrių ir stalčių deformacijos, baldų duris ir stalčius patartina laikyti uždarytus;

•       Jeigu baldams suveržti panaudotos sąvaržos, varžtai arba sraigtai ir jiems atsilaisvinus atsiranda plyšiai, jungiamąsias detales reikia kartkartėmis vėl suveržti.

Svarbu !

Pačiam vartotojui perrinkinėti ir perstatinėti baldus, pagamintus pagal individualų užsakymą yra nepatartina nes jie skirti stovėti būtent toje numatytoje, o ne kitoje vietoje.

2. Baldų priežiūros taisyklės

·         Nepalikti rūkstančios cigaretės ant stalviršio, nes liks dėmė.

·         Nepjaustyti tiesiai ant stalviršio. Naudokite pjaustymo lentelę.

·         Nenaudoti smailių įrankių ir šiurkščių kempinių paviršiaus valymui, nes taip galima pakenkti apdailintam paviršiui.

·         Nestatyti ant stalviršio įkaitusios keptuvės, karšto puodo, lygintuvo ar kitų aukštos temperatūros daiktų be termoizoliacinės tarpinės. Naudokite karštų indų padėkliukus.

·         Užpylus acetono ar kitų chemikalų, nedelsiant nuvalyti sausu medžiagos gabalėliu.

·         Nedėkite kavos virimo aparato ir virdulio po pakabinamomis spintelėmis, nes vandes garai ir aukšta temperatūra gali sugadinti baldus.

·         Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą. Naudokite staltieses, servetėles ir įvairius uždangalus ar užtiesalus. Periodiškai keiskite priedų ir aksesuarų vietą ant baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje.

·         Nepalikite pusiau atidarytų spintelių durelių po halogeniniais šviestuvais, nes durelių kraštai apklijuoti PVC juosta arba ABS apvadais gali atsiklijuoti, išsilydyti ar užsidegti.

·         Išlaikykite ne mažesni kaip 5 cm atstumą nuo halogeninio šviestuvo iki padėto po juo daiktu, kad išvengti daiktų išsilydymo ar užsidegimo.

·         Atsiradusias dėmes ar skysčius reikia valyti nedelsiant. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje.

Perspėjimas !

           Korpusinius baldus naudokite tik pagal paskirtį. Pasirūpinkite, kad vaikai nelaipiotų ir nekabėtų ant stalčių, durelių ir lentynų, jei baldai virstų ar kristų, galima smarkiai susižeisti.

      Gamintojas neatsako už įsigytą prekę jei pažeidimai sukelti dėl atsainaus, nerūpestingo elgesio ir nesilaikantis gaminio priežiūros taisyklių, jeigu defektas sukeltas dėl nenugalimų jėgų, nelaimingo atsitikimo, sąmoningai arba neatsargaus vartotojo arba trečių asmenų veiksmais.